Panel Çit Makinesi

Panel Çit Makinesi

Panel çit kullanımı itibariyle her mekanda kullanılabilen bir tel örgü modelidir. Daha dayanıklı ve sağlamdır. Doğal olaylara karşı da dayanıklıdır. Bu nedenle de çok daha tercih sebepleri arasındadır. Panel çit şimdilerde makineleri ile daha hızlı ve kolayca yapılmaktadır.

 Tel örgülerin elle yapılması olasılığı biraz düşüktür. Ancak yapılsa bile uzun bir süre zaman alacaktır. İş gücü ve eleman sayısı bakımından da maliyetli olmaktadır. Panel çit makineleri sayesinde zamandan da tasarruf sağlarsınız.

 Panel Tel Çit Makinesi

 Tel örgüler, kullanım alanı çok fazla olan bir dekorasyon biçimidir. Kamu alanları, askeri bölgeler, sınırların belirlenmesi, okul ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır. Tel örgülerin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kullanılan malzeme kadar işçilikte büyük önem taşımaktadır.

 Teller için, doğrutulmuş ve kesilmiş telleri otomatik olarak punta yapan makinalara panel çit makinesi denir. Bu makinalar sayesinde düşük maliyetli tel örgüler alabilirsiniz. Yapım aşaması panel tel örgü makinesi ile daha kısa sürmektedir.

 Panel çit makinası ile iki farklı puntalama işlemi yapılmaktadır.

  • Aynı anda punta kaynak
  • Sıralı-piyano tipi punta kaynak

Panel Çit Makinesi İle Daha Hızlı Tel Örgüler

 Otomatik panel çit makineleri sayesinde istenilen örgü modeli çıkarmakta mümkün hale getirilmiştir.

 4 adet motor yardımı ile tellerin dizilmesi, hizalanması, puntaya hazırlanması kolayca sağlanır. Tel ayırma işlemi de otomatik olarak yapılmaktadır.

 Otomatik çalışan bu makinelerin özellikleri:

  • Operatörler tarafından çalıştırılmalıdır.
  • Pinomatik pistonla çabuk bir dizilim sağlar.
  • 24 saat kesintisiz çalışır.
  • Çok güçlü konstrüksiyona sahiptir.
  • Birinci kalite bakır elektrotlar bulunur.
  • Elektrik enerjisi 380 V

Panel çit makineleri trafo gücüne göre değişim göstermektedir. Ayrıca yerli malı olarak da satın alınabilir. Hem dış görünüş açısından, hem de güvenlik açısından kullanımı geniş tel örgüler daha kaliteli olmaktadır.